İkitelli Başak Konutları 4. Etap 1. Kısım

Toplam 150 Hektar Arazi Üzerinde Yükselen Başakşehir 4. Etap Konutları İki Kısım Şeklinde Tasarlandı ve Uygulandı. I. Kısım, 114 Hektar Alan Üzerinde Yer Alan 159 Blokta 5.080 Daire ve 358 Villadan Oluşuyor; Farklı Gelir Gruplarına Hitab Eden 27.000 Nüfuslu Bir Yerleşim Alanını İfade Ediyor. II. Kısım İse 36 Hektar Alanda I. Kısmı Tamamlayan Sosyal Donatı Alanlarına Ek Olarak 52 Blok ve 126 Villa Olmak Üzere 2.142 Daireden Oluşuyor; Yaklaşık 10.000 Kişilik Bir Nüfus Barındırıyor.

Teknolojinin Doğayla Bütünleştiği 4. Etap Konutlarında Kreş, İlköğretim Okulları, Lise, Ticaret Merkezi, Cami, Kültürel Tesisler, Spor Tesisleri, Yürüme Yolları, Araç Yolları, Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanları Bulunuyor. İnşaatlarda, Depreme Dayanaklılığı Kanıtlanmış Tünel Kalıp Sistemi Radye Temel Üzerine Uygulandı. Konutların İç Mekanları Çağdaş İnsanın Tüm Beklentilerini Karşılayacak Şekilde Tasarlandı.

Depreme Dayanıklı İnşa Edilen Villalarda Kirişlerin Görünmemesi İçin Asmolen Sistemi Kullanıldı. Bahçe Katı İle Bütünleşen Teras, Yeşil İle Binayı Birleştirirken 1. Katta Yer Alan Balkonlar İse O Katın Dışarı İle İlişkisini Sağlıyor. Büyük ve Geniş Mekanları İle Kalabalık Ailelerin Yaşamasına İmkan Sağlayan Bütün Villaların Otoparkları Bulunuyor.

Başakşehir Lisesi;

7 Yılda 7 Okul İnşa Eden KİPTAŞ 2002-2003 Yılında Eğitime Olan Açık Desteğini Bir Kez Daha Gösterdi. Başakşehir Lisesi, Toplam 2.356.000 Dolar Maliyeti İle 13.207 Metrekare Alanda 3 Bloktan ve Bir Çok Amaçlı Salondan Oluşuyor. Okul İçerisinde 24 Derslik, 10 Özel Derslik, 1 Kütüphane, 1 Bilgisayar Laboratuarı, 2 Spor Salonu, Sosyal Aktivite Odaları, İdari Ofisler ve 1 Sosyal Bilimler Laboratuarı Bulunuyor. Başakşehir Lisesi İle Birlikte KİPTAŞ`ın Milli Eğitime Olan Katkısı 10.522.878 Dolara Ulaşmış Oldu.

Ahmet Kabaklı İlköğretim Okulu;

İsmini Türk Edebiyatının Önde Gelen İsimlerinden Merhum Ahmet Kabaklı`dan Alan Okul, Çok Amaçlı Salonu İle Birlikte 3 Blokta 64 Derslikten Oluşuyor. Eğitim ve Öğretime Hazır Vaziyette Milli Eğitim Bakanlığı`na Bağışlanan Ahmet Kabaklı İlköğretim Okulu`nda Yabancı Dil ve Bilgisayar, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarları; Müzik, Resim ve Kol Sınıfı Atölyeleri Bulunuyor. Okul, Çocuklarımızın İyi Bir Eğitim Alabilmesi İçin En İnce Detayına Kadar Tasarlandı ve Uygulandı.

İkitelli 4. Etap Bünyesindeki Çarşılar, Site Sakinlerinin Sosyal İhtiyaçlarını Karşılayacak ve Rahat Ulaşım Sağlanacak Şekilde Merkezi Konumda Tasarlandı. Araç Trafiği Göz Önüne Alınarak Açık ve Kapalı Otoparklar Halinde Düzen Sağlandı. Çarşıların Bünyesinde Eczane, Pastane, Fast Food Alanları Gibi Mekanlar Bulunuyor. A ve B tipi Olmak Üzere 407 ve 371 Metrekare Olarak Projelendirilen 21. Bölgede Çok Özel 17 Adet Villa Yer Alıyor. Bu Villalar Konum ve Detayları İle Hemen Kendilerini Fark Ettiriyorlar.

21. Bölge Olarak Adlandırılan Merkezde Yer Alan Çarşı, Üçer Katlı Üç Bloktan Oluşuyor. Doktorlar, Avukatlar ve Çeşitli Meslek Grupları İçin Büro Katları Olarak Planlanan Daireler İse Her Türlü İhtiyaca Cevap Verecek Şekilde Tasarlanmış. Zemin Katlarının Dükkan Olarak Düşünülmesi Projeye Görsel Bütünsellik Sağlıyor.

Vadi Alışveriş Merkezi,

Yiyecekten, Giyeceğe, Elektronik Eşyadan Mobilyaya Kadar Başakşehir’de Yaşayanların Tüm İhtiyaçlarına Cevap Verebilecek Alışveriş Merkezi Toplam 13.257 m2’lik Alana Yayılmıştır. 2 Bodrum Katı, Zemin Katı, 3 Normal Kat ve Çatıdan Oluşmuştur.

Vadi Alışveriş Merkezi,

1 Market, 4 Sinema Salonu, 6 Adet Fast Food Mekanı, 42 Dükkan ve 1 Restaurant Bulunmaktadır. Özellikle İstanbul’da Tüm İhtiyaçlara Cevap Veren Merkezlere Ulaşma Zorluğu, Park Sorunu Yaşanırken, Başakşehir’de Bu İhtiyaçlar Hemen Kendi İçinde Çözüme Kavuşmuş ve Tercih Edilen, Örnek Yaşam Bölgesi Konumuna Gelmiştir.

Sular Vadisi,

5000 m2’lik Alanda Yaklaşık 5 Km. Boyunca Açık ve Kapalı, Farklı Hizmetler Sunan Mekanlardan Oluşan Rekreasyon Alanı Olarak İnşa Edilmiştir.

Toplu Konut
İkitelli - İstanbul
Kiptaş A.Ş.
46.000 m2
23.000 m2
7 Blok - 336 Daire